  • T354K157M010AS
T354K157M010AS
advertisement
Manufacturer No:
T354K157M010AS
HK JDW NO:
417-T354K157M010AS
Description:
150μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.01mA Bulk Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T354K157M010AS
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • ESR
    800 mΩ
  • Height
    15.5mm
  • Length
    8.9mm