  • T354J685K050AS7301
T354J685K050AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T354J685K050AS7301
HK JDW NO:
417-T354J685K050AS7301
Package:
Datasheet:
Description:
6.8μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 2Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T354J685K050AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Current - Leakage
    2.7μA
  • Height
    14mm
  • Length
    14mm