  • T354J476M016AS7301
T354J476M016AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T354J476M016AS7301
HK JDW NO:
417-T354J476M016AS7301
Package:
Datasheet:
Description:
47μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.3Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T354J476M016AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.3Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    5.6μA
  • Height
    14mm
  • Length
    14mm