  • T354A225M020AS7301
T354A225M020AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T354A225M020AS7301
HK JDW NO:
417-T354A225M020AS7301
Description:
2.2μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 7Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T354A225M020AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    8.6mm
  • Length
    8.6mm