  • T353J107K010AS7301
T353J107K010AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T353J107K010AS7301
HK JDW NO:
417-T353J107K010AS7301
Description:
100μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 1Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T353J107K010AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    8μA
  • Height
    14.7mm
  • Length
    14.7mm