  • T351E156K010AS
T351E156K010AS
advertisement
Manufacturer No:
T351E156K010AS
HK JDW NO:
417-T351E156K010AS
Description:
15μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0012mA Bulk Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T351E156K010AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.0012mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • ESR
    3700 mΩ
  • Height
    11.2mm
  • Length
    5.5mm