  • T351A474K035AT7301
T351A474K035AT7301
advertisement
Manufacturer No:
T351A474K035AT7301
HK JDW NO:
417-T351A474K035AT7301
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
470nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 13Ohm Polar Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T351A474K035AT7301
  • Package / Case
    Dipped
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    9.6mm
  • Length
    9.6mm