  • T350H226K025AS
T350H226K025AS
advertisement
Manufacturer No:
T350H226K025AS
HK JDW NO:
417-T350H226K025AS
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
22μF ±10% 1.5Ohm 2-Termination Polar Tantalum 4.4μA Bulk Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 1710
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T350H226K025AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    T350, UltraDip II
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.299Dia 7.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    7.6mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    4.4μA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    H
  • Height
    10.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.402 10.20mm