  • T350G106K035AS7301
T350G106K035AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T350G106K035AS7301
HK JDW NO:
417-T350G106K035AS7301
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm 2-Termination Polar TANTALUM Dipped
Quantity:
In Stock : 6
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T350G106K035AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Dipped
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    2.8μA
  • Height
    10.2mm
  • Length
    10.2mm