  • T350E226K010AS7301
T350E226K010AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T350E226K010AS7301
HK JDW NO:
417-T350E226K010AS7301
Description:
22μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 2.7Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T350E226K010AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.7Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1.8μA
  • Height
    8.9mm
  • Length
    8.9mm