  • T350D335M035AT
T350D335M035AT
advertisement
Manufacturer No:
T350D335M035AT
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T350D335M035AT
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
3.3μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T350D335M035AT
  • Package / Case
    Dipped
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Tan Delta
    0.05
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Current - Leakage
    900nA
  • Diameter
    5mm
  • Height
    8.6mm