  • T350B105K050ATTR
T350B105K050ATTR
advertisement
Manufacturer No:
T350B105K050ATTR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T350B105K050ATTR
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min Tape & Reel Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T350B105K050ATTR
  • Package / Case
    Dipped
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2004
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    4.5mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dissipation Factor
    3 %