  • T350A105K025AT-TR
T350A105K025AT-TR
advertisement
Manufacturer No:
T350A105K025AT-TR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T350A105K025AT-TR
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 10Ohm Polar Dipped
Quantity:
In Stock : 2942
Step5Bar-code shipping tag
T350A105K025AT-TR
  • Package / Case
    Dipped
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    5 %