  • T340C685M035AT7301
T340C685M035AT7301
advertisement
Manufacturer No:
T340C685M035AT7301
HK JDW NO:
417-T340C685M035AT7301
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
6.8μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm Molded
Step5Bar-code shipping tag
T340C685M035AT7301
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Height
    4.3mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    7.3mm