  • T340B155K035AS
T340B155K035AS
advertisement
Manufacturer No:
T340B155K035AS
HK JDW NO:
417-T340B155K035AS
Description:
1.5μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 6Ohm 2-Termination POLARIZED Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
T340B155K035AS
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2816
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1μA
  • Height
    4mm
  • Length
    8.3mm
  • Width
    7.2mm