  • T330D336M025AS
T330D336M025AS
advertisement
Manufacturer No:
T330D336M025AS
HK JDW NO:
417-T330D336M025AS
Description:
33μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 1.2Ohm 2-Termination POLARIZED Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
T330D336M025AS
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    4.95mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    6019
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    5μA
  • Height
    4.95mm
  • Length
    9.53mm
  • Width
    15.24mm