  • T330C336K006AS
T330C336K006AS
advertisement
Manufacturer No:
T330C336K006AS
HK JDW NO:
417-T330C336K006AS
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
33μF 10% 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
T330C336K006AS
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    4.32mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Size Code
    3317
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.06
  • ESR
    3000 mΩ
  • Height
    8.26mm
  • Length
    8.26mm