  • T330B105M035AS
T330B105M035AS
advertisement
Manufacturer No:
T330B105M035AS
HK JDW NO:
417-T330B105M035AS
Description:
1μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 8Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
T330B105M035AS
  • Tolerance
    20%
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    4.32mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Size Code
    2917
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1μA
  • Height
    4.32mm
  • Length
    5.71mm
  • Width
    7.24mm