  • T323D336M015AS
T323D336M015AS
advertisement
Manufacturer No:
T323D336M015AS
HK JDW NO:
417-T323D336M015AS
Description:
33μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 1.6Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
T323D336M015AS
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-49137
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    4μA
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    10.67mm