  • T322E826K015AT
T322E826K015AT
advertisement
Manufacturer No:
T322E826K015AT
HK JDW NO:
417-T322E826K015AT
Package:
Molded
Datasheet:
T322E826K015AT
Description:
82μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Molded
Step5Bar-code shipping tag
T322E826K015AT
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    9.8μA
  • Diameter
    7.11mm
  • Length
    13.46mm