  • T322E186M035AS
T322E186M035AS
advertisement
Manufacturer No:
T322E186M035AS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T322E186M035AS
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
18μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.6Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Molded
Step5Bar-code shipping tag
T322E186M035AS
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    18μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    5μA
  • Diameter
    7.11mm
  • Length
    13.46mm