  • T322D336K015AS
T322D336K015AS
advertisement
Manufacturer No:
T322D336K015AS
HK JDW NO:
417-T322D336K015AS
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
33μF ±10% 1.6Ohm 2-Termination Polar Tantalum 4μA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
T322D336K015AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    4μA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    10.67mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    T322
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.420L 4.57mmx10.67mm
  • Tolerance
    ±10%