  • T322D186K015ATTR
T322D186K015ATTR
advertisement
Manufacturer No:
T322D186K015ATTR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T322D186K015ATTR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
18μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
T322D186K015ATTR
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • Capacitance
    18μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    2.2μA
  • Length
    10.67mm