  • T322C106M015AT
T322C106M015AT
advertisement
Manufacturer No:
T322C106M015AT
HK JDW NO:
417-T322C106M015AT
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 3.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Molded
Step5Bar-code shipping tag
T322C106M015AT
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    8.76mm