  • T322B156M006ASTR
T322B156M006ASTR
advertisement
Manufacturer No:
T322B156M006ASTR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T322B156M006ASTR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
15μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 5Ohm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
T322B156M006ASTR
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6V
  • Capacitance
    15μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    700nA
  • Length
    7.37mm