  • T322A105K025AT7200
T322A105K025AT7200
advertisement
Manufacturer No:
T322A105K025AT7200
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T322A105K025AT7200
Package:
Molded
Description:
1μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 10Ohm Polar Molded
Quantity:
In Stock : 2048
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T322A105K025AT7200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2004
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Diameter
    2.41mm
  • Length
    6.6mm