  • T262C686M015PS
T262C686M015PS
advertisement
Manufacturer No:
T262C686M015PS
HK JDW NO:
417-T262C686M015PS
Description:
68μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 95mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.005mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T262C686M015PS
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    95mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Ripple Current
    2700mA
  • Tan Delta
    0.06@1KHz
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm