  • T262C565J050RS
T262C565J050RS
advertisement
Manufacturer No:
T262C565J050RS
HK JDW NO:
417-T262C565J050RS
Description:
5.6μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 300mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0022mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T262C565J050RS
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0022mA
  • Ripple Current
    1500mA
  • Tan Delta
    0.03@1KHz
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm