  • T262C476J020PS
T262C476J020PS
advertisement
Manufacturer No:
T262C476J020PS
HK JDW NO:
417-T262C476J020PS
Description:
47μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 110mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0045mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T262C476J020PS
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    110mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0045mA
  • Ripple Current
    2500mA
  • Tan Delta
    0.06@1KHz
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm