  • T262C396K020RS
T262C396K020RS
advertisement
Manufacturer No:
T262C396K020RS
HK JDW NO:
417-T262C396K020RS
Description:
39μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 120mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.004mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T262C396K020RS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    2400mA
  • Tan Delta
    0.05@1KHz
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    39μF