  • T252B186K020CS
T252B186K020CS
advertisement
Manufacturer No:
T252B186K020CS
HK JDW NO:
417-T252B186K020CS
Description:
18μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T252B186K020CS
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    18μF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    209mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm