  • T252A185K035SS
T252A185K035SS
advertisement
Manufacturer No:
T252A185K035SS
HK JDW NO:
417-T252A185K035SS
Description:
1.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T252A185K035SS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    122mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8μF