  • T242C477M006BS
T242C477M006BS
advertisement
Manufacturer No:
T242C477M006BS
HK JDW NO:
417-T242C477M006BS
Description:
470μF 20% 85°C-Max 0°C-Min 500mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Metal
Step5Bar-code shipping tag
T242C477M006BS
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    6V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Tan Delta
    0.1
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Current - Leakage
    10μA
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    16.51mm