  • T242C476K035BSTR
T242C476K035BSTR
advertisement
Manufacturer No:
T242C476K035BSTR
HK JDW NO:
417-T242C476K035BSTR
Description:
47μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 800mOhm Tape & Reel Metal
Step5Bar-code shipping tag
T242C476K035BSTR
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm