  • T242C226K050CS
T242C226K050CS
advertisement
Manufacturer No:
T242C226K050CS
HK JDW NO:
417-T242C226K050CS
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.007mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T242C226K050CS
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.007mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm