  • T242C127K020DS
T242C127K020DS
advertisement
Manufacturer No:
T242C127K020DS
HK JDW NO:
417-T242C127K020DS
Description:
120μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 600mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.012mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T242C127K020DS
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    120μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.012mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm