  • T242B685M050BS
T242B685M050BS
advertisement
Manufacturer No:
T242B685M050BS
HK JDW NO:
417-T242B685M050BS
Description:
6.8μF 20% 85°C-Max 0°C-Min 2-Termination POLARIZED Metal
Step5Bar-code shipping tag
T242B685M050BS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    MIL-PRF-39003
  • Dielectric
    Tantalum
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Tan Delta
    0.04
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    2.5μA
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    11.13mm