  • T242A185K035MSTR
T242A185K035MSTR
advertisement
Manufacturer No:
T242A185K035MSTR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T242A185K035MSTR
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
1.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm Tape & Reel Metal
Step5Bar-code shipping tag
T242A185K035MSTR
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.8μF
  • Military Standard
    MIL-PRF-39003
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm