  • T222A225K010MS
T222A225K010MS
advertisement
Manufacturer No:
T222A225K010MS
HK JDW NO:
417-T222A225K010MS
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0006mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T222A225K010MS
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    Box
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.0006mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.35mm