  • T222A104K075SS
T222A104K075SS
advertisement
Manufacturer No:
T222A104K075SS
HK JDW NO:
417-T222A104K075SS
Description:
100nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 26Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0006mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T222A104K075SS
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    Box
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    26Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    75V
  • Leakage Current
    0.0006mA
  • Tan Delta
    0.03
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.35mm