  • T213B755K020MS
T213B755K020MS
advertisement
Manufacturer No:
T213B755K020MS
HK JDW NO:
417-T213B755K020MS
Description:
7.5μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination NON-POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T213B755K020MS
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    7.5μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    NON-POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    5.26mm
  • Length
    24.26mm