  • T213B116M015RS
T213B116M015RS
advertisement
Manufacturer No:
T213B116M015RS
HK JDW NO:
417-T213B116M015RS
Description:
11μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T213B116M015RS
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    11μF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    5.26mm
  • Length
    24.26mm