  • T212D686J020RS
T212D686J020RS
advertisement
Manufacturer No:
T212D686J020RS
HK JDW NO:
417-T212D686J020RS
Description:
68μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.006mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212D686J020RS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Ripple Current
    447mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    5%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF