  • T212D227K010BS
T212D227K010BS
advertisement
Manufacturer No:
T212D227K010BS
HK JDW NO:
417-T212D227K010BS
Description:
220μF 10% 85°C-Max 0°C-Min 600mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212D227K010BS
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    10μA
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.05mm