  • T212D127K015SS
T212D127K015SS
advertisement
Manufacturer No:
T212D127K015SS
HK JDW NO:
417-T212D127K015SS
Description:
120μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 800mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.006mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212D127K015SS
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    120μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm