  • T212D126K075RS
T212D126K075RS
advertisement
Manufacturer No:
T212D126K075RS
HK JDW NO:
417-T212D126K075RS
Description:
12μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.6Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.005mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212D126K075RS
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    12μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    75V
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm