  • T212C335K100RS
T212C335K100RS
advertisement
Manufacturer No:
T212C335K100RS
HK JDW NO:
417-T212C335K100RS
Description:
3.3μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0015mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212C335K100RS
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Leakage Current
    0.0015mA
  • Tan Delta
    0.03
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm