  • T212C335J100BS
T212C335J100BS
advertisement
Manufacturer No:
T212C335J100BS
HK JDW NO:
417-T212C335J100BS
Description:
3.3μF 5% 85°C-Max 0°C-Min 2-Termination POLARIZED Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212C335J100BS
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
    MIL-PRF-39003
  • Dielectric
    Tantalum
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Tan Delta
    0.03
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    1.5μA
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    16.51mm