  • T212C156M050SS
T212C156M050SS
advertisement
Manufacturer No:
T212C156M050SS
HK JDW NO:
417-T212C156M050SS
Description:
15μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.004mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212C156M050SS
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm