  • T212C106M050BS
T212C106M050BS
advertisement
Manufacturer No:
T212C106M050BS
HK JDW NO:
417-T212C106M050BS
Description:
10μF 20% 125°C-Max 0°C-Min 1.6Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212C106M050BS
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Axial
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Tan Delta
    0.04
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    2.5μA
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    16.51mm